Monthly Archives: Maj 2012

Benedykt XVI pozdrawia udających się na Lednicę

Papiez_Benedykt_XVI_XVI_5133846

Benedykt XVI podczas środowej audiencji ogólnej w Watykanie pozdrowił młodych ludzi przygotowujących się do spotkania na Polach Lednickich.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

zeslanie_1

Dziś przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest obchodzona na pamiątkę wydarzenia w Wieczerniku, 50 dni po Zmartwychwstania, gdy na zebranych tam apostołów i Maryję zstąpił Duch Święty.

Lednica 2012: „Miłość Cię znajdzie”

7e37c5d9f7165605med

W sobotę, 2 czerwca, młodzież z całej Polski po raz szesnasty spotka się na Polach Lednickich k. Gniezna. Tegorocznemu apelowi patronować będzie św. siostra Faustyna Kowalska i słowa z jej Dzienniczka „Miłość Cię znajdzie”.  Wyjazd z naszej parafii organizuje ks. Piotr Fiałek (2 autokary). 

17 maja: VII Międzyuczelniana Konferencja Naukowa

dscf0055

Już po raz siódmy uczelnie wyższe naszego miasta wraz z Elbląskim Seminarium Duchownym zorganizowały Międzyuczelnianą Konferencję Naukową  dla uczczenia naszego wielkiego Rodaka bł. Jana Pawła II.

1. Rocznica Beatyfikacji Jana Pawła II

pap_19710500_001

„Wiara była podstawowym źródłem zawierzenia tego wielkiego Papieża Bogu, jego zachwytu wobec Tajemnic Bożych oraz woli i dynamizmu, by tymi tajemnicami uzdrawiać i ubogacać współczesny świat”