Monthly Archives: Październik 2012

Nie strasz w Halloween – zostań świętym!

1351078483

Pod tym hasłem całe rodziny bawiły się podczas wrocławskiego Balu Wszystkich Świętych pod „Czwórką” w dn. 27 października. W zabawie zorganizowanej przez Centrum Kultury im. Jana Pawła II oraz wspólnotę „Hallelu Jah” wzięły udział osoby z wrocławskich, chrześcijańskich środowisk. Wśród przybyłych pojawili się m.in. św. Klara, św. Jadwiga, św. Joanna d’Arc, św. Franciszek i św. Jerzy oraz oczywiście św. Piotr a także bł. Karol Wojtyła.

Benedykt XVI: tak wiele osób potrzebuje nowej ewangelizacji

226417455

Podczas niedzielnej mszy w Watykanie (28 października) z okazji zamknięcia synodu biskupów na temat nowej ewangelizacji Benedykt XVI powiedział, że na świecie potrzebuje jej bardzo dużo ludzi. Papież mówił, że utrata wiary to strata wielkiego bogactwa i „wzniosłej godności”.

ROZPOCZĘCIE ROKU WIARY W DIECEZJI ELBLĄSKIEJ

katedra-ms-116308

Rok Wiary w diecezji elbląskiej zainaugurowany! W katedrze św. Mikołaja w Elblągu, w sobotę 13 października  wokół swego Biskupa zgromadzili się kapłani oraz wierni świeccy.

XII. Dni Papieskie w Elblągu

img-4857-902905

Twórcza kontynuacja dzieła Jan Pawła II w obszarach działalności charytatywnej, edukacyjnej, kulturalnej i filantropijnej to kryterium „Tuusów”, przyznawanych po raz 6. nagród Biskupa Elbląskiego Jan Styrny. Tegorocznego „Tuusa” otrzymała Ludwika Załuska i Stowarzyszenie „Pro Familia”!

Benedykt XVI zainaugurował Rok Wiary

rok_wiary_strona

„Pielgrzymka na pustyniach współczesnego świata, w której trzeba nieść tylko to, co istotne… Ewangelia i wiara Kościoła, której jaśniejącym wyrazem są dokumenty II Powszechnego Soboru Watykańskiego, podobnie jak też jest nim opublikowany przed dwudziestu laty Katechizm Kościoła Katolickiego” – taką wizję rozpoczynającego się dziś Roku Wiary przedstawił Benedykt XVI w homilii wygłoszonej podczas Eucharystii sprawowanej na placu św. Piotra.

Największa manifestacja w III RP: Obudź się Polsko!

a62b5b18a708a211308fc66da37d1842

W sobotę 29 września w Warszawie odbył się Marsz „Obudź się Polsko”. Prawdopodobnie 150 a nawet 200 tys. Polaków wyszło na ulice stolicy, by wesprzeć walkę o wolne media w Polsce, o sprawiedliwe traktowanie TV Trwam w procesie koncesyjnym oraz m.in. sprzeciwić się podwyższeniu wieku emerytalnego. Marsz poprzedziła Msza św. celebrowana na Placu Trzech Krzyży. Zobacz fotorelację!

Ś.P. Anna Walentynowicz: Matka Solidarności

ab89934ca5115efb0a31117dffbf6197

Po przeprowadzonej ekshumacji i odkryciu fatalnej zamiany ciał, na cmentarzu Srebrzysko w Gdańsku złożono w grobie doczesne szczątki + Anny Walentynowicz – legendy Solidarności, Damy Orderu Orła Białego.