Monthly Archives: Maj 2013

260 osób na wykładzie GABRIELE KUBY w ELBLĄGU!

SONY DSC

W przeseksualizowanym społeczeństwie rozpadają się rodziny. Przecież ten cudowny dar został nam dany po to, by przekazywać życie. Kiedy ludzie źle obchodzą się z własną seksualnością, kiedy jej nadużywają, tworzą kulturę śmierci. Gender jest pojęciem, które oznacza rewolucję seksualną – powiedziała Gabriele Kuby podczas wczorajszej (27 maja) konferencji, która odbyła w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu.

Zesłanie Ducha Świętego w Rzymie

896702_midepa03701394_34

W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego na zakończenie Mszy św. z przedstawicielami ruchów, stowarzyszeń, wspólnot i związków kościelnych, a przed odmówieniem modlitwy „Regina Coeli” papież Franciszek podziękował im za to święto wiary, rozpoczęte wczorajszym czuwaniem modlitewnym, w którym uczestniczyło ok. 200 tysięcy osób  z całego świata.

Wniebowstąpienie Pańskie

Gemeinfrei_13_Christi_Himmelfahrt_793x_

40 dni po Zmartwychwstaniu Chrystusa Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tym samym wyznaje wiarę, że Jezus Chrystus po swojej męce, która przyniosła światu odkupienie, zasiada po prawicy Boga Ojca, jednocześnie wynosząc naturę człowieka do godności nieba. W Polsce liturgiczna celebracja Wniebowstąpienia została przeniesiona na przypadającą dziś VII niedzielę wielkanocną, czyli 12 maja br.

Tradycja Konstytucji 3 maja

konstytucja_3_maja_wiki

Konstytucji Majowej nie czcimy dla jej trwałości. Obowiązywała jedynie rok. Jest w niej coś więcej: W Bogu bowiem  uznawała źródło władzy, a w religii katolickiej – prawdę. Tolerancję i szacunek dla mniejszości wyznaniowych traktowała jako nakaz miłości bliźniego..