Monthly Archives: Styczeń 2014

Kolędowe rozważania Księdza Proboszcza

21

W Sant’Elpidio zwyczaj kolędowy powoli zanikał. Ostatni proboszcz, don Nazareno odszedł w 1991 roku. Pojawienie się nowych księży, studentów z Polski – początkowo tylko w sobotę i niedzielę – już samo w sobie było wydarzeniem. Gdy pod koniec nauki zamieszkali na stałe, można było pomyśleć także o kolędzie. Kiedy? No jak to kiedy? Na Wielkanoc. Bo świeża woda święcona z Wielkiej Soboty, no i we Włoszech zawsze tak było, że na Wielkanoc. Czyż nie fajnie? W końcu! Po siedmiu latach przerwy.

Podsumowanie Roku Duszpasterskiego

zczerwonymsercem

Koniec starego i początek nowego roku skłania do refleksji i podsumowań. A więc spróbujmy spojrzeć na miniony czas:

1. Był to rok zmian personalnych w naszej parafii. Po 19. latach pracy u św. Jerzego odszedł do parafii Rychliki wieloletni proboszcz ks. kan. Lech Wasilewski. Do Iławy przeszedł tymczasowy administrator ks. Piotr Fiałek. Od sierpnia mamy nowego proboszcza. W parafii rozpoczął też pracę jako wikariusz ks. Piotr Radomski.
2. Czas ostatnich 12 miesięcy przeżywaliśmy jako Rok Wiary, któremu towarzyszyło szereg inicjatyw duszpasterskich. Cennym pomysłem okazała się kontynuacja ożywienia liturgii Adwentu i Wielkiego Postu poprzez udział i świadectwo poszczególnych wspólnot i grup parafialnych (wierni otrzymali w darze sól, ziarna gorczycy, różańce, karty z modlitwą).