Monthly Archives: Styczeń 2015

List Biskupa Elbląskiego na Tydzień Ekumeniczny

E

Ekumenizm to wzbudzone przez Ducha Świętego pragnienie i dążenie do większej jedności ochrzczonych – pisze w liście do wiernych Ksiądz Biskup Elbląski Jacek Jezierski. 

Nowe witraże w naszym kościele

_28B7317a

W minionych mięsiącach udało się zakończyć prace nad witrażami w prezbiterium naszego kościoła. Autorem projektu jest Pani Rita Wójcik z ASP w Gdańsku, a kierownikiem wykonawczym Pani Bernadeta Szymikowska z firmy ViCON. Montażu dokonała firma 3 K Projekt z Lublina. Zobacz Galerię zdjęć!

Dzień Judaizmu w naszym kościele

catholic_jewish_relations_3

W czwartek 15 stycznia Ks. Biskup Elbląski dr Jacek Jezierski odprawił w naszym kościele uroczystą Mszę św. i wygłosił homilię z okazji XVIII Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce. Hasłem tegorocznych obchodów są słowa wyznania króla Dawida: “Szukałem Pana, a On mnie wysłuchał i uwolnił od wszelkiej trwogi” (Ps 34). 

ABY BYLI JEDNO

tydzien_modlitw_ptaki-1030x562

18. stycznia rozpoczął  się ogólnopolski Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan. W tym roku towarzyszą mu słowa: „Jezus rzekł do Samarytanki: „Daj mi pić” (J 4,7). Zobacz program nabożeństw dla diecezji elbląskiej i naszego miasta.