Monthly Archives: Luty 2015

Bóg nie umarł !!!

gods-not-dead-movie

Już od 6 marca na ekrany kin wchodzi najgłośniejszy film religijny ostatnich lat pt. „Bóg nie umarł”. Teraz polscy widzowie będą musieli odpowiedzieć sobie na pytanie czy mają odwagę by bronić wiary?

Ks. Kanonik Andrzej Kilanowski: Gratulujemy!

img-1985-picture54e3bbf47a59a

Ksiądz Biskup Elbląski mianował naszego księdza Proboszcza Andrzeja Kilanowskiego Kanonikiem Honorowym Kapituły Katedralnej Elbląskiej. W związku z tym wyróżnieniem, nominacją i uznaniem zasług, składamy nowemu Ks. Kanonikowi gratulacje i życzenia dalszej owocnej pracy na rzecz Kościoła Elbląskiego i naszej parafii. Niech Bóg błogosławi!

Orędzie Wielkopostne

1382093815

Jednym z najpilniejszych wyzwań, któremu chcę poświęcić uwagę w tym Orędziu, jest globalizacja obojętności. Pragnę, aby miejsca, w których wyraża się Kościół, w szczególności nasze parafie i nasze wspólnoty, stały się wyspami miłosierdzia na morzu obojętności! – pisze w Orędziu na Wielki Post papież Franciszek.

Wielkopostna droga

jezus-na-krzyzu

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych w naszym kościele: Droga Krzyżowa w piątki – 16.30 – dla dzieci z rodzicami; g. 17.30 – dorośli i młodzież; Gorzkie Żale z adoracją Najświętszego Sakramentu w niedzielę g.16.30.

Święto Służby Więziennej

img_9346

Ósmego lutego 1919 r. Naczelnik Państwa Polskiego Józef Piłsudski wydał dekret, ustanawiający po latach zaborów polską służbę więzienną. Dokument ten powszechnie uważa się za początek więziennictwa w odrodzonej Polsce. 96. rocznicę tego wydarzenia świętowano także w Elblągu (na terenie parafii św. Jerzego), gdzie w Areszcie Śledczym na rzecz prawie 300 osadzonych, pracuje blisko 100 funkcjonariuszy.

Światowy Dzień Chorego 2015

P

O pomocy cierpiącym jako drodze uświęcenia pisze papież Franciszek w orędziu na XXIII Światowy Dzień Chorego. Obchodzony jest on 11 lutego z inicjatywy św. Jana Pawła II. W 2015 r. jego hasłem są słowa z Księgi Hioba: „Niewidomemu byłem oczami, chromemu służyłem za nogi”.

Święto Osób Konsekrowanych w Elblągu

878925_KARMEL040609_HP147_34

2 lutego w Święto Ofiarowania Pańskiego, w katedrze św. Mikołaja w Elblągu, Biskup Jacek Jezierski spotkał się z osobami życia konsekrowanego diecezji elbląskiej. Podczas Mszy św. w homilii przypomniał, że życie konsekrowane należy do charyzmatycznego wymiaru Kościoła, obok wymiaru instytucjonalnego i wspólnotowego.