Monthly Archives: Listopad 2015

Nowa książka naszego Proboszcza

737265_BI9L_jeglownik1_34

Ponad 60 osób zebrało się we wtorek 24 listopada w kawiarence historycznej muzeum elbląskiego (budynek „Gimnazjum”), by uczestniczyć w spotkaniu promującym książkę „Dzieje Jegłownika i okolic”. Gościem spotkania był jeden z dwóch autorów dzieła nasz Proboszcz ks. kan. dr Andrzej Kilanowski. Współautorem monografii jest ks. prof. Wojciech Zawadzki – dyrektor archiwum diecezji elbląskiej i profesor UKSW w Warszawie (foto: Łukasz Sianożęcki, Gość Elbląski).

„Śluby Elbląskie” na pożegnanie symboli

bp Jacek Symbole SDM

Uroczystą Mszą świętą odprawioną w katedrze św. Mikołaja w Elblągu zakończyła się peregrynacja symboli ŚDM w diecezji elbląskiej. Przez dwa tygodnie krzyż i ikona Matki Bożej wędrowały przez kościoły, szkoły i inne miejsca lokalnej wspólnoty wierzących. W sobotę 28 listopada zostały przekazane przedstawicielom młodzieży archidiecezji gdańskiej. (Bohaterowie serialu rodzinka.pl również wybierają się na ŚDM. Zobacz dlaczego!)

Symbole ŚDM w naszym kościele

DSC_5405

16 – 17 listopada gościliśmy w naszym kościele symbole ŚDM. Centrum tego spotkania, obok czuwania grup, wspólnot i przedstawicieli parafii całego dekanatu Elbląg Południe, stanowiła uroczysta Msza św., której przewodniczył ks. bp Jacek Jezierski. W czasie Mszy procesję z darami do ołtarza prowadziły w tanecznym uwielbieniu rytmiczki z Elbląskiej Szkoły Muzycznej, a na jej zakończenie nasz zespół instrumentalny wraz z chórem Alta Trinita (dyr. Eliza Kaczmarczyk) wykonał po raz pierwszy w Elblągu hymn ŚDM „Błogosławieni miłosierni”. Zobacz foto!

Odezwa biskupa Jacka do młodzieży

E

Już niedługo, 14 listopada dotrą do diecezji symbole Światowych Dni Młodzieży. Jest to prosty, duży, drewniany krzyż oraz obraz – Matki Bożej z Dzieciątkiem, kopia wizerunku z rzymskiej bazyliki Matki Bożej Większej. Ten krzyż i obraz są zwiastunami zbliżających się Światowych Dni Młodzieży.