Monthly Archives: Maj 2016

Boże Ciało w centrum Elbląga

DSC_8017

- Procesje Bożego Ciała przypominają nam, że jesteśmy Ludem Bożym w drodze – mówił biskup elbląski Jacek Jezierski w czasie centralnych obchodów Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w Elblągu. – Pielgrzymujemy codziennie. Co dzień bowiem wyruszamy w drogę z naszych domów, do szkoły, do pracy, lub na jej poszukiwanie – przypomniał wiernym zgromadzonym na Mszy św. w katedrze elbląskiej. Procesję, która wyruszyła do do 4 ołtarzy współtworzyła wraz z parafią katedralną także nasza parafia. ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ (foto: Mieczysław Jaworski).

Nieszpory Mężczyzn

guy-praying

Nieszporów dla mężczyzn, to modlitwa na której spotykamy się w każdy poniedziałek w kościele Miłosierdzia o g. 17.30 (na czas wakacji – przerwa). Gdy mężczyźni się modlą – dzieją się cuda! 

Marsz dla życia i rodziny

3388ea16e7c24cf1c40b5b00cf2dcef6

Około pół tysiąca osób wzięło udział w „Marszu dla życia i rodziny” zorganizowanym w Elblągu w niedzielę 15 maja. Na placu przed katedrą św. Mikołaja na najmłodszych czekało wiele atrakcji i wojskowa grochówka! Zobacz galerię zdjęć!

„Inspiracje Jana Pawła II dla współczesności”

php4lVb86

Młodzież szkół średnich, studenci oraz wykładowcy akademiccy uczestniczyli w zorganizowanej już po raz jedenasty w Elblągu, Konferencji Międzyuczelnianej „Inspiracje Jana Pawła II dla współczesności”. Tegoroczne hasło „Tożsamość młodzieży”, nawiązywało do zbliżających się ŚDM w Krakowie i spotkania z papieżem Franciszkiem. Moderatorami spotkania byli kapłani naszej parafii: ks. prof. Stefan Ewertowski i ks. dr Andrzej Kilanowski (foto: portEl; Gość Elbląski).