Największa manifestacja w III RP: Obudź się Polsko!

a62b5b18a708a211308fc66da37d1842

W sobotę 29 września w Warszawie odbył się Marsz „Obudź się Polsko”. Prawdopodobnie 150 a nawet 200 tys. Polaków wyszło na ulice stolicy, by wesprzeć walkę o wolne media w Polsce, o sprawiedliwe traktowanie TV Trwam w procesie koncesyjnym oraz m.in. sprzeciwić się podwyższeniu wieku emerytalnego. Marsz poprzedziła Msza św. celebrowana na Placu Trzech Krzyży. Zobacz fotorelację!

„Chcemy się modlić za naszą Ojczyznę, za Polskę i Polaków. Za nas samych nawzajem. Także za Radio Maryja i TV Trwam oraz wszystkie dzieła, które dzięki nim powstały” - mówił ojciec Zdzisław Klafka, redemptorysta.
W czasie kazania ksiądz prałat Walenty Królak odniósł się do skali Marszu: „Staje przed Wami z wielkim lękiem, ponieważ to zgromadzenie jest wielkie. Jest też wiele problemów, jakie przynosimy razem ze sobą”! Nawiązał do Mszy za Ojczyznę, które w czasie PRL odprawiał bł. Jerzy Popiełuszko: „Dziś są inne czasy, ale równie duże są problemy. (…) Demokracja bez Boga staje się czymś demonicznym. Dlatego przychodzimy z tymi problemami dziś na Eucharystię”.

„Przebrała się miara zła, które mamy w Polsce. My, Polacy, polscy patrioci mówimy: nie! Przede wszystkim tym, którzy odmawiają nam praw. Bo odmowa prawa do nadawania na multipleksie to odmowa prawa budowania pluralizmu, odmowa prawa do prawdy, które jest fundamentem demokracji. Bez tego prawa możemy być każdego dnia okłamywani, manipulowani” - mówił Jarosław Kaczyński na Placu Zamkowym.

ZOBACZ FOTORELACJĘ z MARSZU (zdjęcia Andrzeja Hrechorowicza) /za: wpolityce.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>