Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

163982

W tym roku modlitwie o jedność (18-25.01) towarzyszy  hasło: „Czego Bóg od nas oczekuje?”. Chrześcijanie różnych wyznań spotykają na wspólnej modlitwie. Towarzyszą jej ekumeniczne dyskusje, konferencje naukowe, a także koncerty.

Ks. bp Edward Puślecki – zwierzchnik kościoła Ewangelicko – Metodystycznego zwraca uwagę na fakt, że z punktu widzenia chrześcijan głowa kościoła jest tylko jedna, a jest nią Jezus Chrystus.

- Tydzień modlitw o jedność chrześcijan ma olbrzymie znaczenie dla chrześcijaństwa nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Gromadzimy się wspólnie w kościołach, by się lepiej poznawać, wzajemnie ubogacać duchowo, by pokazywać innym, że wprawdzie należymy do innych Kościołów, ale do tego samego Chrystusa. Głowa Kościoła jest jedna. Z punktu widzenia wszystkich wierzących jest to Jezus Chrystus. Oczywiście każdy Kościół ma swoich zwierzchników, którzy próbują  jak najlepiej realizować idee chrześcijaństwa tak jak zostali nauczeni, czy też tak jak im podpowiada w danym czasie Duch Święty -  powiedział ks. bp Edward Puślecki.

Program Tygodnia w diecezji elbląskiej:

19.01. -  Parafia św. Jana Chrzciciela w Szymonowie – godz. 17.00

20.01. -  Kościół Zielonoświątkowy w Milejewie-Fromborku –  godz. 17.00

21.01. -  Kościół Ewangelicko-Augsburski w Mikołajkach Pomorskich - godz. 18.00

22.01. – Wyższe Seminarium Diecezjalne Diecezji Elbląskiej - Nieszpory Ekumeniczne – godz. 18.00

25.01. – Parafia Matki Boskiej Królowej Polski w Elblągu – Główne Nabożeństwo Ekumeniczne – godz. 18.30 (kościół dolny)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>