5. Tydzień Biblijny

2012-04-25-Szczepanow-0035-2

V Ogólnopolski Tydzień Biblijny rozpoczął się w niedzielę 14 kwietnia pod hasłem „Panie, wierzę, że ty jesteś Mesjaszem, Synem Bożym (J 11,27).

Organizowany z inicjatywy Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II nawiązuje do tematu duszpasterskiego Kościoła w Polsce i do przeżywanego w Kościele powszechnym Roku Wiary.

W ramach Tygodnia Biblijnego w kościołach organizowane będą celebracje Słowa Bożego oraz katechezy biblijne nt. wiary. Spotkania te mają być zachętą dla parafian do pogłębiania wiary i dzielenia się nią z innymi gdyż wiara, jak pisze św. Paweł w Liście do Rzymian „rodzi się ze słuchania Słowa Bożego.

Dzieło Biblijne zachęca także, by szczególnie w tym tygodniu wyeksponować w świątyniach Biblię a podczas niedzielnej Mszy świętej w uroczystej procesji wnieść Ewangeliarz. W tygodniu, w wielu miastach Polski organizowane będą coraz popularniejsze Maratony Biblijne, w czasie których czytane będą księgi Pisma Świętego. Rozstrzygnięte zostaną także diecezjalne etapy Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowanego przez stowarzyszenie „Civitas Christiana”.

V Ogólnopolski Tydzień Biblijny obchodzony jest w dniach 14-20 kwietnia a III niedziela wielkanocna ma – w zamyśle organizatorów – charakter Dnia Biblijnego. Duszpasterze mogą skorzystać z przygotowanego specjalnie na tę okazję „Przeglądu Biblijnego”, którego piąty zeszyt zawiera wiele propozycji do zorganizowania Tygodnia Biblijnego w parafii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>