Cały świat z Papieżem na Adoracji

e0b984bd42ebb1e5eba3da95a8f06605eae77845

Dziś o g. 17.00 w Rzymie Papież Franciszek przewodniczy w bazylice św. Piotra na Watykanie adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji całego świata. Ojciec Święty wzywa nas wszystkich byśmy w tej godzinie towarzyszyli mu w modlitwie i złączyli się w trwającym Roku Wiary z całym Kościołem. Znajdź czas w tej konkretnej godzinie, a jeśli nie, to w jakiejkolwiek innej porze dnia i przyłącz się sercem do Ojca Świętego. Zobacz jakie są intencje papieskie na tą modlitwę…

Ojciec Święty prosi o to, ażeby czas poświęcony na adorację został ofiarowany w sposób szczególny:

1. Za Kościół na świecie, który dziś jednoczy się w Adoracji Najświętszego Sakramentu. Niech Pan uczyni go zawsze posłusznym swojemu Słowu, aby stawał przed światem „jako chwalebny, nie mający skazy czy zmarszczki, czy czegoś podobnego, lecz aby był święty i nieskalany” (Ef 5,27). Niech w Kościele, poprzez wierne nauczanie, rozbrzmiewa Słowo, które zbawia i przynosi miłosierdzie oraz sprawia, że w odnowionej więzi miłości tenże Kościół może nadać pełny sens cierpieniu i smutkowi oraz przywrócić radość i spokój.

2.  Za tych wszystkich, którzy w różnych miejscach świata doświadczają cierpień związanych z nowymi rodzajami niewolnictwa oraz za ofiary wojen, handlu ludźmi, przemytu narkotyków i pracy niewolniczej. Pomyślmy o dzieciach i kobietach doświadczających wielorakich form przemocy. Niech ich milczący krzyk o pomoc znajdzie Kościół czuwający, aby mając wzrok utkwiony w Chrystusie ukrzyżowanym, nie zapomniał o tych braciach i siostrach, którzy wpadli w ręce przemocy. Pamiętajmy też o tych wszystkich, którzy doświadczają niepewności ekonomicznej, a przede wszystkim o bezrobotnych, o osobach starszych, o emigrantach i bezdomnych, o więźniach i o tych wszystkich, którzy doświadczając zepchnięcia na margines społeczeństwa. Modlitwa Kościoła i jego aktywna działalność niech staną się dla tych ludzi pocieszeniem i wsparciem w nadziei oraz siłą i wytrwałością w obronie godności ludzkiej.

Każdy kościół lokalny, biorąc pod uwagę sytuację, w której się znajduje, jest proszony o rozpoznanie i dołączenie innych intencji współbrzmiących z niniejszym apelem Ojca Świętego.
Za zgodność: Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>