Światowy Dzień Chorego

img-3586-90026

11 lutego przeżywamy po raz kolejny Światowy Dzień Chorego. Naszym błogosławieństwem i serdeczną modlitwą ogarniamy wszystkich chorych parafii św. Jerzego. Poniżej pełny tekst Orędzia do Chorych i Cierpiących naszej parafii.

 

 Umiłowani Bracia i Siostry! Drodzy Chorzy i Cierpiący!

    Z okazji Światowego Dnia Chorego, który ustanowił w 1992 r. bł. papież Jan Paweł II ogarniamy Was naszą kapłańską miłością, kierując jednocześnie do Was słowa wdzięczności: Wy Chorzy – jesteście dla nas – kapłanów, jak również dla całej wspólnoty wierzących parafii św. Jerzego – skarbem i perłą drogocenną! Wasze cierpienie włączone w Krzyż samego Chrystusa nie dokonuje się na darmo, ponieważ owocuje w naszych kapłańskich i parafialnych pracach i wysiłkach. Ofiarowanie się Bogu, bardzo często na łożu boleści, w zamknięciu własnego domu, osamotnieniu i opuszczeniu jest doświadczeniem, ale jednocześnie łaską, która dotyka i przemienia nas – ludzi zdrowych spoglądających przez Waszą chorobę i cierpienie na oblicze samego Boga.

    Niech Chrystus Miłosierny Samarytanin pochyli się nad Waszymi ranami, aby opatrzyć je oliwą dobroci Bożej. Niech Was umocni i namaści swoją obecnością w sakramentach świętych. Niech Maryja Panna – Uzdrowienie Chorych przyjdzie Wam z po-mocą i ukojeniem w codziennych trudach choroby.

                                                                                                                                   + Niech Bóg Was błogosławi!

                                                                                                                   Z modlitwą – Duszpasterze Parafii św. Jerzego

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>