Nieszpory Mężczyzn

guy-praying

Nieszporów dla mężczyzn, to modlitwa na której spotykamy się w każdy poniedziałek w kościele Miłosierdzia o g. 17.30 (na czas wakacji – przerwa). Gdy mężczyźni się modlą – dzieją się cuda! 

Czym są nieszpory? To wieczorna modlitwa Ludu Bożego, czyli Kościoła. To modlitwa psalmami, a więc tekstami, które mają ponad 2 tysiące lat i którymi modlił się i modli się Izrael w synagodze. To modlitwa Jezusa i modlitwa chrześcijan, którzy przyjęli Stary Testament i od początku z szacunkiem odnosili się do psalmów czyniąc z nich słowa modlitwy.

Psalmy z natury są pieśniami i jako pieśni wykonywane były w liturgii żydowskiej. Także dla nas są to pieśni, a zatem za wzorem zakonów monastycznych, i także zakonu karmelitańskiego, tak właśnie do nich podejdziemy.

Kiedyś pewien wykładowcza Pisma świętego zadał sobie pytanie, czym są psalmy i odpowiedział: „to piosenki na każdą pogodę”. Na dni smutku i dni wesela, na dni smutne i takie, kiedy radość wypełnia serce. Jeśli szukasz słów modlitwy, psalmy są odpowiednie. To modlitwa samym Słowem Boga.

Struktura modlitwy nieszpornej: Wezwanie do modlitwy, Hymn, 3 Psalmy z antyfonami, Fragment Pisma św., Responsorium (Odpowiedź na Słowo Boże), Kantyk Maryi (Wielbi dusza moja Pana) z antyfoną, Prośby, Ojcze nasz, Modlitwa końcowa, Błogosławieństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>