Zaproszenie na ingres Biskupa Elbląskiego

bi30

W środę, 28 maja 2014 r. o godzinie 10.00 Ks. Bp Jacek Jezierski kanonicznie objął diecezję elbląską i od tej chwili jest Biskupem Elbląskim (biskupem diecezjalnym). Jako nowy Pasterz diecezji zaprasza do udziału w uroczystym ingresie, którym rozpocznie oficjalnie swoją posługę wśród nas. Przeczytaj i przekaż innym tekst zaproszenia.

Ojciec Święty Franciszek ustanowił mnie biskupem Kościoła Elbląskiego. W uroczystość Zesłania Ducha Świętego (8 czerwca), po południu, o godz. 1700, w katedrze elbląskiej, pragnę oficjalnie rozpocząć moją posługę w diecezji. Zapraszam do udziału w uroczystej Mszy Świętej. Będę cieszył się obecnością tych, którzy przybędą do katedry św. Mikołaja: wiernych świeckich, członków zakonów i zgromadzeń zakonnych na terenie diecezji, osoby życia konsekrowanego oraz braci kapłanów.

Proszę wszystkich, a zwłaszcza chorych, o modlitwę wstawienniczą w mojej intencji, abym dobrze wypełniał zadania związane z urzędem biskupa diecezjalnego. Proszę również o modlitwę dziękczynną za dobro, które dokonało się przez pasterską posługę w diecezji elbląskiej, mojego poprzednika, Księdza Biskupa Jana Styrnę.

 

Elbląg, 28 maja 2014 roku.

Bp Jacek Jezierski

Biskup Elbląski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>