Tydzień Misyjny – „Katechezy Zwiastowania” w naszej parafii

229782_ol18s0405fot1_34

W Niedzielę Misyjną Wspólnoty Neokatechumenalne świadectwem wiary wygłaszanym podczas każdej Mszy św. rozpoczynają w naszej parafii „Katechezy Zwiastowania”, na które zapraszamy w poniedziałki i czwartki o g. 18.40 – bezpośrednio po Mszy św.

Często dopiero doświadczenie głębokiego kryzysu egzystencjalnego, brak sensu życia, konflikty w rodzinie, małżeństwie, choroba kogoś bliskiego czy inne trudne doświadczenie, które uzmysławia nam naszą niemoc i kruchość skłaniają do poszukiwania Boga i Jego miłosiernej miłości.  „Katechezy zwiastowania”, które rozpoczynają Drogę Neokatechumenalną  wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom, są głoszeniem KERYGMATU – Dobrej Nowiny o Chrystusie, który za nas umarł i dla nas zmartwychwstał i to przepowiadanie jest uobecnianiem tegoż Żyjącego i Obecnego Pana w Kościele, który tu i teraz przychodzi, aby udzielać nam nowego życia, nowej nadziei i miłości – udzielać nam swego Ducha Świętego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>