Czekasz? Czekaj razem z nami!

tapety-17

Zakończyły się Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii. Słowo Boże głosił nam  O. Norbert Kuczko OP – dominikanin, duszpasterz akademicki, ekonom warszawskiego klasztoru dominikanów na Freta 10.  Zobacz film na ostatnie chwile Adwentu! Przeczytaj też o cudownym koszu rekolekcyjnym!

Zaczęło się banalnie. Jeżeli nawet proboszcz parafii nie zna dokładnie strony internetowej św. Jerzego w Elblągu to jest chyba niedobrze. Szukałem po prostu informacji o naszym Parafialnym Zespole Caritas (PZC). Gdzie? W linku grupy parafialne. I nic nie znalazłem. Dopiero później zobaczyłem oddzielne okno ze znakiem Caritasu, a tam zajawka: „ Jeśli masz jakieś pytania i propozycje – dalej kontakt E-mail i numer telefonu komórkowego”.

Mam. Mój wniosek ogranicza się do jednego słowa: DZIĘKUJĘ. Przez cztery dni rekolekcji zebraliśmy tyle żywności, że starczyło na przygotowanie 116 paczek dla biednych rodzin naszej parafii. I to jakich wypasionych, smacznych i trochę z wyższej półki. Czy sprawił to rekolekcjonista, wspaniały PZC z p. Lidią na czele, super ofiarni parafianie czy ogromny jegłownicki kosz, który zapełniał się regularnością każdej mszy rekolekcyjnej? Nie ważne. Ważniejsze, że sporo spośród nas na Święta dostanie znak, że o nich pamiętamy. DZIĘKUJĘ – ks. AK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>