Dziękujemy!

dzieci-skaczace-226

Przez ostatnie  tygodnie w koszu przy chrzcielnicy naszego kościoła składaliśmy przybory szkolne dla najuboższych dzieci naszej parafii, przekazane  naszej Caritas Parafialnej i zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej nr 4. Za wszelkie dobro – dziękujemy!

Kontakt z Caritas naszej parafii: E-mail:lilka4762@wp.p tel. kom. 723-679-143 (Lidia Wiśniewska)

MONIKA KUSZYŃSKA znana piosenkarka i uczestniczka konkursu Eurowizji 2015:

„Niedawno zostałam zaproszona do jury konkursu talentów zorganizowanego dla dzieci ze świetlic środowiskowych w moim mieście. Ujrzałam wówczas wielu młodych ludzi garnących się do różnych zajęć, chcących rozwijać swoje pasje. Często jednak brakowało im najprostszych środków. Powód? Bieda. Robili więc co mogli, by ukrywając te braki z godnością i podniesioną głową zaprezentować się od jak najlepszej strony. Bo dzieci, tak samo jak dorośli, bronią swojej godności. Czasem może bardziej? To my, dorośli, mamy jednak powinność zapewnić dzieciom dobry start. Potrzeba niewiele. Tornister, książki, przybory do szkoły… Dla nich to często przedmioty nie do zdobycia, a ich brak może doprowadzić do decyzji: „nie będę chodzić do szkoły”, bo wstyd, strach przed odrzuceniem, brak akceptacji środowiska – paraliżują. Jeden sms to dla nas niewiele, dla nich może oznaczać przyszłość. A ich przyszłość to także nasza przyszłość! ”

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>