Pożegnanie ks. Piotra Towarka

dsc_5490

Jak już informowaliśmy z dniem 1 lipca 2016 r. ks. dr Piotr Towarek został mianowany kapelanem i sekretarzem ks. biskupa elbląskiego Jacka Jezierskiego. Gratulujemy tego wyróżnienia, życząc owocnej pracy. Ks. Piotr pracował w naszej parafii przez sześć lat. Nominalnie był „tylko” rezydentem. W praktyce to jemu zawdzięczamy oprawy liturgiczne naszych uroczystości, prowadzenie zespołu instrumentalnego. Opiekował się bardzo dużą grupą lektorów. Redagował biuletyn parafialny i naszą stronę internetową. To tu sprawował funkcję egzorcysty diecezjalnego i głosił piękne kazania.

Inspirował wiele inicjatyw duszpasterskich od przedstawień teatralnych do animacji przeżywania roku liturgicznego. Zawsze uśmiechnięty i pełen życzliwości. Dzięki niemu śpiew i liturgia stały się wyróżnikiem parafii św. Jerzego.

Z żalem żegnamy go ufając, że nowe zadania które stoją przed Ks. Doktorem będą okazją do ubogacenia już nie tylko naszej parafii ale i diecezji. Liczymy na ciągły kontakt z nami i zapewniamy o pamięci w modlitwie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>