Epidemia koronowirusa

789898_yMue_katedra210612_hp06_54
  1. Ze względu na zwiększone ryzyko zachorowania na COVID 19 dzieci, osoby starsze i o obniżonej odporności nie powinny być obecne w większych skupiskach. Stąd prosimy wszystkie osoby z grupy podwyższonego ryzyka o pozostanie w domach do czasu opanowania sytuacji. Ponadto nieobecność na Eucharystii każdego katolika spowodowana troską o stan swojego zdrowia i chęcią zastosowania środków prewencyjnych – jest w pełni uzasadniona. Zachęcamy wówczas do obejrzenia transmisji Mszy św. w telewizji oraz wspólnej, rodzinnej modlitwy.
  2. Zalecamy obecnie przyjmowanie Komunii „na rękę”: lewą dłoń kładzie się na prawej – kapłan składa na niej Hostię – prawą dłonią przyjmuje się ją do ust w obecności kapłana.
  3. Podczas Mszy św. istnieje możliwość przyjęcia tzw. Komunii Duchowej. Polega ona na wzbudzeniu w sobie poprzez modlitwę pragnienia głębokiego zjednoczenia z Chrystusem, choć nie spożywa się wówczas Konsekrowanej Hostii.
  4. Znak pokoju należy przekazywać poprzez skinienie głową, rezygnując z podania dłoni.
  5.  W miarę możliwości, zajmując miejsca w ławkach należy zachować odpowiednią, przynajmniej 1-metrową odległość pomiędzy kolejnymi osobami spoza grona domowników.
  6. Zachęcamy, aby odwiedzać kościół św. Jerzego, gdzie jest całodzienne adoracja Najświętszego Sakramentu, poza godzinami nabożeństw, w celu indywidualnej modlitwy.
  7. W związku z powyższym do odwołania zawieszamy wszystkie spotkania grup duszpasterskich (przygotowujące do bierzmowania dorosłych i młodzieży, kursu przedmałżeńskiego, oazy, Odnowy w Duchu Świętym, bractwa szkaplerznego, żywego różańca, kursu języka angielskiego).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>