Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE: XIX Niedziela Zwykła

12 sierpnia 2018

Wszyscy zobaczcie jak nasz Pan jest dobry!

1.We wtorek wspominamy św. Maksymiliana Marię Kolbego – kapłana i męczennika z Auschwitz, patrona diecezji elbląskiej.

2. W środę [15 sierpnia] obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a jednocześnie Święto Wojska Polskiego. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. – błogosławieństwo ziół, kłosów zbóż i kwiatów.

3. W piątek [17 sierpnia] we wspomnienie św. Jacka Odrowąża swoje imieniny obchodzi ks. bp Jacek Jezierski. Najdostojniejszego Solenizanta otoczmy naszą życzliwą modlitwą.

4. W dniach 22-23 września papież Franciszek odbędzie pielgrzymkę na Litwę. Wraz z parafią św. Wojciecha organizujemy wyjazd do Kowna. Ruszamy o północy z 22 na 23 września. Trzeba wyrobić kartę EKUZ, ubezpieczenie zdrowotne NFZ za granicą. Koszt 130 zł. plus ok. 30 euro na posiłek i pamiątki. Dowód osobisty. Zabrać coś do siedzenia, nakrycie głowy lub coś od deszczu. Przy zapisie podać też trzeba numer pesel. Odległość do Kowna to trochę ponad 400 km. Z parafii św. Wojciecha jest już jeden autokar. Od nas zapisało się kilka osób. Odpowiedzialny za wyjazd będzie ks. Jacek.

5. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Miłosz Siekierko z Sopotu i Dorota Teichmann z Elbląga; Dawid Rutyna z Zalesia i Monika Kowalska z Elbląga; Filip Waśkiewicz z Elbląga i Ewelina Walewska z Gdyni.

6. Przypominamy o naszej stronie parafialnej na facebooku. W sobotę na godz. 7.30 zapraszamy na biegania z ks. proboszczem. Strat spod kościółka św. Jerzego. Do przebiegnięcia 6 km.

7. W ubiegłym tygodniu przy ul. Bema znaleziono damski zegarek.

8. W minionym tygodniu odszedł z naszej parafii śp. Mariusz Sampławski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie……