Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE: XXI Niedziela Zwykła

22. sierpnia 2014

1. We wtorek 26 sierpnia uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. Decyzją biskupa elbląskiego ofiary złożone w tym dniu przeznaczone będą na rzecz prześladowanych chrześcijan w Iraku i Syrii. Bóg zapłać za zrozumienie i hojną ofiarność.

2. W sobotę 23 sierpnia odbyła się pielgrzymka do bł. Doroty, do Montów i do Pelplina. Chętnych było dwa razy więcej niż wolnych miejsc, a sam wyjazd był bardzo udany. Wkrótce zorganizujemy inne wyjazdy.

3. W ostatnim miesiącu miały miejsce dwa zasłabnięcia w naszym kościele. Wzywaliśmy pogotowie. Wszystko zakończyło się dobrze i alarm był przedwczesny. W razie takich wypadków prosimy o niezwłoczne przeniesienie osoby, która zasłabła do zakrystii, gdzie są należyte warunki opieki (kanapa, zimna woda, dyskrecja i możliwość szybkiej reakcji bez wywoływania zamieszania). Za każdym razem modlimy się od razu w intencji takiej osoby. Dziękujemy za zrozumienie.

4. W przyszłą niedzielę 31 sierpnia Msza Święta o godzi 13.00 będzie odprawiana już normalnie, według stałego grafiku.

5. Dziękujemy za kolejne zdjęcia na konkurs fotograficzny: „Wakacyjny dotyk Boga”. Są one w trakcie zbierania. Niektóre, jak te z Petry czy Elbląga są już na naszej stronie.

6. Raz jeszcze przypominamy, że kancelaria parafialna w sierpniu czynna jest w poniedziałek od godz. 9.00 do 11.00 i w piątek od godz. 15.00 do 17.00. W razie konieczności jesteśmy do dyspozycji przez i po wieczornej Mszy Świętej.

7. W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej śp. Dorota Krzykowska, Tadeusz Kowalski i Lucjan Głuszczak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….