Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE: Niedziela Zmartwychwstania

 21 kwietnia 2019

Chrystus prawdziwie zmartwychwstał!

1. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do głębokiego przeżycia Trzech Świętych Dni [Triduum] i Uroczystości Zmartwychwstania w naszej wspólnocie: chórowi parafialnemu, ministrantom i lektorom, odnowie w Duchu Świętym, panu kościelnemu, osobom odpowiedzialnym za dekorację i przygotowanie Grobu Pańskiego. Jako kapłani – dziękujemy za pamięć i życzenia składane w Wielki Czwartek. Serdeczne Bóg zapłać!

2. W okresie przedświątecznym nasza Caritas Parafialna wydała kilkadziesiąt paczek żywnościowych dla rodzin i dzieci. To owoc naszej jałmużny! Dziękujemy za szczodrość i wsparcie, a wolontariuszom Caritas za ich ofiarną służbę! Szczególne podziękowania dla p. Andrzeja Olczyka ze szkółki iglaków za obwodnica na Nowym Polu i p. Grażynie z rodziną za paschał.

3. Jutro II. Dzień Świąt Zmartwychwstania. Porządek Mszy świętych niedzielny.         Trwa Oktawa Wielkanocna, dlatego w najbliższy piątek możemy spożywać pokarmy mięsne.

4. Za tydzień II Niedziela po Wielkanocy i nasz odpust Miłosierdzia.  Bożego. Gościć będziemy o. Piotra Wiśniewskiego. Ten długoletni proboszcz MBKP w Elblągu obecnie pracuje na Ukrainie. Przy drzwiach kościoła odbędzie się zbiórka na rzecz jego ukraińskiej parafii. Trwa nowenna u św. Jerzego o godz. 15.00. Zapraszamy.

5. Już dziś, zachęcamy do udziału w pielgrzymce pieszej lub rowerowej do sanktuarium św. Wojciecha w Świętym Gaju w dniu 27 kwietnia br. [sobota], gdzie odbędą się uroczystości ku czci patrona naszej diecezji. Msza św. przy ołtarzu polowym o godz. 14.00. Szczegółowe informacje w zakrystii i w kancelarii.

6. Są jeszcze wolne miejsca na majowy (2-3 maja) wyjazd do Gdańska i Wejherowa. Zgłosiło się już 30 osób.

7. W II dzień Świąt pracę duszpasterską w naszej parafii kończy diakon Damian Sikorski. Bóg zapłać i już dziś wpraszamy się na święcenia kapłańskie.