Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE: XVI Niedziela Zwykła

20. lipca 2014

Ziarnem jest Słowo Boże, a Siewcą jest Chrystus!

1. Trwa okres urlopowy. Życząc wszystkim udanych wakacji raz jeszcze przypominamy by nie zapominać o niedzielnej Eucharystii. W tym czasie (lipiec-sierpień) kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek od 9.00 do 11.00 i w piątek od 15.00 do 17.00. Wszystkie pilne sprawy można załatwiać bezpośrednio przed i po wieczornej Mszy Świętej w zakrystii.

2. Bardzo serdecznie prosimy o modlitwę w intencji naszej parafii. Szczególnie w tym czasie jest ona nam bardzo potrzebna.

3. W tym tygodniu przypada liturgiczne wspomnienie wielu świętych: Marii Magdaleny, Brygidy, Kingi, Jakuba (w piątek zapraszamy do Tolkmicka), Joachima i Anny. Pragniemy skupić naszą uwagę na św. Krzysztofie, patronie wszystkich kierowców. W przyszłą niedzielę 27 lipca po wszystkich Mszach będzie poświęcenie pojazdów. Nie tylko samochodów. Mile widziane będą motory a także rowery. Wyjątkowo parkować będzie można także przed kościołem. Korzystając z okazji apelujemy o ostrożną, pełną kultury i wyobraźni jazdę.

4. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie przed kościołem św. Jerzego i parafiala wycieczka rowerowa. 2 tyg. temu mimo beznadziejnej pogody było nas 8 osób. Zapraszamy i tym razem. W dniach 5-11 sierpnia z naszej parafii rusza V Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Spotkanie organizacyjne 3 sierpnia na plebanii.

5. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby Elbląskiego Seminarium Duchownego. W przyszłym tygodniu taca przeznaczona jest na potrzeby diecezjalne.

6. W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej śp. Jan Sokołowski i Wiesława Szymańska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…