Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE: XXIX Niedziela Zwykła

21 października 2018

Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody!

1.Dziś w całej Polsce obchodzimy Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, które przeznaczone są na wsparcie misjonarek i misjonarzy na całym świecie. Przy tej okazji informujemy, że obecnie na misjach przebywa 2032 Polek i Polaków, w tym 1283 księży i zakonników, 692 sióstr zakonnych i 57 misjonarzy świeckich

2.Jutro tj. 22 października przeżywamy liturgiczne wspomnienie św. Jan Pawła II. Przed Mszą św. wieczorną nieszpory mężczyzn i dziesiątek różańca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W najbliższą sobotę odbędzie się w Elblągu V. sesja plenarna naszego synodu diecezjalnego. Uczestników synodu otoczmy naszą serdeczną modlitwą.

4. Zapraszamy na rodzinny „Bal Wszystkich Świętych” w sobotę 27.10 o godz. 15.00 do WSD w Elblągu. W Wigilię Wszystkich Świętych, 31.10. w parafii św. Wojciecha wieczorne nabożeństwo „Noc Świętych” z procesją na cmentarz. Więcej informacji w Internecie.

5.Różaniec w naszym kościele odmawiamy w miesiącu październiku codziennie pół godz. przed wieczorną Mszą św. Różaniec dla dzieci w: poniedziałek, środę i piątek o g. 16.30. Pamiętajmy też o różańcu w naszych domach i rodzinach.

6. W środę o godz. 19.00 różaniec młodzieży. Dla kandydatów do bierzmowania obecność obowiązkowa. Zapraszamy także pozostałą młodzież.

7. Przy drzwiach kościoła wyłożone zostały karty na wypominki w intencji naszych bliskich zmarłych. Wypełnione czytelnie możemy składać w zakrystii kościoła, albo na tacę.

8. Z naszej parafii odeszli w minionym tygodniu +Maria Szpejewska i +Lech Śmigiel. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….