Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE: Zesłanie Ducha Świętego

 9 czerwca 2019

Przyjdź światłości sumień!

1. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. Jutro drugi dzień zielonych świąt – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

2. W środę wspominamy w liturgii bł. ks. Władysława Demskiego –męczennika II wojny światowej – patrona księży diecezji elbląskiej.

3. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.  Tego dnia prosimy o modlitwę za wszystkich kapłanów, a także o powołania do kapłaństwa, szczególnie do naszego Seminarium w Elblągu.

4. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele – codziennie po wieczornej Mszą św. Tylko w poniedziałek (nieszpory mężczyzn) i w środę (nowenna do MB) o godz. 17.30. Zapraszamy!

5. W piątek o godz. 18.00 w siedzibie „Civitas Cristiana” ul. Struga 2 wykład ks. dr. hab. Stefana Ewertowskiego o istocie przesłania papieża Franciszka.

6. W środę po Mszy Świętej Wieczornej spotkanie Grupy Szkaplerznej. Zapraszamy. Ks. Łukasz odwiedzi chorych we wtorek (11 czerwca) i w środę (12 czerwca).

7. Dzieci i młodzież zachęcamy do wyjazdu na rekolekcje oazowe w wakacje. Szczegóły na plakatach.

8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Mateusz Milanowski i Eliza Falkowska z Elbląga; Grzegorz Aniszczyk i Małgorzata Moroz z Elbląga; Emil Ogórek i Adranna Kaźmierczak z Elbląga – zapowiedź II.

9. W minionym tygodniu do wieczności odeszły +Halina Sierachan i +Helena Kochanowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..