Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE: I Niedziela Adwentu

29 listopada 2020

Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjedzie!

1. Rozpoczynamy okres Adwentu, czas oczekiwania na przyjście Chrystusa. Roraty, czyli Mszę św. o Najświętszej Maryi Pannie odprawiamy w naszym kościele codziennie o godz. 6.30. Nieszpory mężczyzn i ostatnie wypominki w poniedziałek o godz. 17.30. Trawa facebookowy konkurs na zdjęcie z najpiękniejszym wieńcem adwentowym z naszego domu.

2. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Andrzeja apostoła, w czwartek – św. Franciszka Ksawerego, w piątek – św. Barbarę. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia, szczególnie p. Andrzejowi Konkolowi. Przypominamy, że p. organista rozprowadza opłatki po naszej parafii, można je nabywać także w zakrystii i kancelarii.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi przed Mszą św., także o godz. 16.00 (i w trakcie Mszy św.).

4. Dzieci I Komunijne  otrzymają medaliki. Poświęcenie będzie na Mszach Świętych o godz. 18.00, od 1 grudnia zaczynając. We wtorek kl. III a i b; w środę III c i d SP4; w czwartek pozostałe dzieci; w piątek dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z ul. Polnej. Gdyby ktoś nie mógł uczestniczyć medaliki do odbioru po każdej Mszy w niedzielę

5. Pozdrawiamy serdecznie róże Żywego Różańca. Intencja ogólna: o ożywienie relacji z Jezusem Chrystusem przez lekturę Słowa Bożego i osobista modlitwę; nasza parafialna: o spokój społeczny i wygaszenie emocji w Polsce.

6. Do sakramentu małżeństwa przygotowuje się Anna Paliwoda z Elbląga i Tomasz Betlejemski z miejscowości Białe Błota.

7. W minionym tygodniu odeszli od nas: +Krzysztof Mączkowski, +Edwin Szukalski, +Teresa Siwa, +Barbara i Stanisław Anielscy, +Adam Czerniak, +Janina Werstak, +Janina Grząsik i +Marek Kazimierczak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…