Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE: Niedziela Palmowa

29. marca 2015

Krzyży Święty nade wszystko, Drzewo przenajszlachetniejsze!

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień – celebrację największych tajemnic naszej wiary. Tych, którzy nie skorzystali jeszcze w czasie rekolekcji z Sakramentu Pokuty zapraszamy do spowiedzi w pn, wt, śr w czasie wieczornej mszy św. o g. 18.00. Przy prezbiterium nadal możemy składać w koszu dary żywnościowe dla najuboższych rodzin naszej parafii, a w zakrystii ofiary na kwiaty i dekorację do Grobu Pańskiego.

2. Jutro tj. w Wielki Poniedziałek o g. 17.30 Nieszpory dla mężczyzn. Tydzień temu było nas 60-70 osób! Zapraszamy mężczyzn do duchowego przebudzenia i tej formy modlitwy brewiarzowej.

3. W Wielki Wtorek o g. 18.30 spotkanie rodziców i chrzestnych, przed Chrztem w Wielkanoc.

4. W Wielką Środę przejdziemy ulicami naszego miasta z nabożeństwem Drogi Krzyżowej. Rozpoczęcie o g. 19.00 przy kościele Matki Bożej Królowej Polski (ul. Robotnicza), zakończenie przy katedrze elbląskiej. Zapraszamy do licznego udziału, a mężczyzn z naszej parafii do niesienia krzyża od stacji 5. do stacji 6.

5. Porządek Triduum Paschalnego w naszym kościele: Wielki Czwartek o g. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej; Wielki Piątek o g. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej; Wielką Sobotę także o g. 18.00 Wigilia Paschalna. Po każdej celebracji adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy i Grobie Pańskim do g. 22.00. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od g. 10.00 do 16.00 co pół godziny.

6. W Niedzielę Zmartwychwstania rezurekcja o g. 6.00. Prosimy serdecznie biel parafialną i wszystkich odpowiedzialnych za procesję o przygotowanie baldachimu, chorągwi i feretronów. Tego dnia nie ma mszy św. o g. 7.00.

7. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: + Łucja Buczak. Requiem aeternam…