Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE: XXV Niedziela Zwykła

 20 września 2020

Szukajcie Pana, gdy się pozwala znaleźć, wzywajcie Go, dopóki jest blisko! [Iz 55, 6]

1. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – św. Mateusza Apostoła – patrona celników i Krajowej Administracji Skarbowej; w środę – św. Ojca Pio – zakonnika, kapłana, stygmatyka, w sobotę – św. Kosmę i Damiana – patronów lekarzy i męczenników. W sobotę imieniny ks. Damiana. W minioną sobotę urodziny obchodził ks. Łukasz. Wszystkiego najlepszego.

2. W poniedziałek o godz. 17.30 nieszpory mężczyzn. We wtorek Msza wotywna o Duchu Świętym i spotkanie odnowy. Także we wtorek spotkanie Rycerstwa Niepokalanej. W sobotę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3. W czwartek odbyło się bierzmowanie 59 naszych młodych parafian. Gratulujemy. Spotkanie formacyjne II roku przygotowań ks. Damiana w czwartek o godz. 18.30. W piątek spotkanie I roku przygotowań (klasy VIII) o godz. 18.30. Wcześniej zapraszamy na Mszę Świętą.  Trwają zapisy do bierzmowania dorosłych. Zgłaszać się można w zakrystii, kancelarii czy poprzez internet.

4. W sobotę I Komunia Święta naszych dzieci. Msze o godz. 10.00; 11.30; 13.00 i 14.30. Spowiedź w piątek od godz. 16.00. Troszczmy się o zachowanie przepisów sanitarnych.

5. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Mateusz Mizerski, kawaler z Elbląga i Paulina Mila z Przybyłowa; Grzegorz Werkowski i Joanna Pietraszewska z Krakowa. Zapowiedź druga.