Ogłoszenia

II Niedziela Wielkanocna [Miłosierdzia]

23.04.2017

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia, nasz odpust parafialny. Dziękujemy za wczorajszy festyn sportowy, za zaangażowanie organizacyjne i kulinarne. Miło mi zakomunikować, że w meczu dnia był wynik 3:1.  Przy drzwiach kościoła zbieramy do puszek ofiary na potrzeby cierpiących w skutek wojny w Syrii, zwłaszcza w Aleppo [poprzez Caritas diecezji]. Za wszelką okazaną dobroć: Bóg zapłać!

2. Jutro przeniesiona uroczystość św. Wojciecha. W czwartek o g. 12.00 w kościółku św. Jerzego Msza Święta wotywna o św. Jerzym. W poniedziałek o g. 17.30 nieszpory mężczyzn.

3. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce pieszej do sanktuarium św. Wojciecha w Świętym Gaju w najbliższą sobotę 29 kwietnia, gdzie odbędą się uroczystości ku czci patrona naszej diecezji [Msza św. rozpocznie się o godz. 15.00]. Pielgrzymi wyruszają o g. 5.00 spod katedry św. Mikołaja. Rowerowo, wyjątków w tym roku wyruszamy indywidualnie. Szczegółowe informacje dla pielgrzymów w zakrystii lub kancelarii. Zachęcamy do udziału korzystając z własnego transportu.

4. W najbliższą sobotę celebrować będziemy trzy śluby. Do południa diecezjalny kurs dla fotografów. Wieczorem zmiana tajemnic Żywego Różańca.

5. W okresie wielkanocnym wspólnoty neokatechumenalne organizują na całym świecie tzw. ewangelizację na placach. Takie spotkanie odbędzie się również w Elblągu: za tydzień – w niedzielę 30 kwietnia [i przez kolejne 4 niedziele] na placu przy katedrze w godz. 15.00-17.00.

6. W środę po wieczornej Mszy Świętej spotkanie młodzieży do bierzmowania, grupa ks. Michała.

7. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Edward Chromiński. Wieczny odpoczynek…..