Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE: Święto Podwyższenia Krzyża

14. września 2014

Brońcie Krzyża! (Jan Paweł II)

1. Jutro w pn wspomnienie liturgiczne MB Bolesnej, w czwartek św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. W tym dniu będziemy się modlić w ich intencji, a w ramach trwającego Tygodnia Wychowania wieczorną Mszę św. odprawimy za zmarłych nauczycieli, którzy byli naszymi parafianami.

2. Dziękujemy za pełną miłości ofiarność w naszej parafii. W ostatniej zbiórce dla chrześcijan w Iraku i Syrii zebraliśmy 1720zł, a w ramach akcji „Przybór Szkolny” obdarowaliśmy ponad 30. dzieci z parafii i SP nr 4.
3. W najbliższą niedzielę na Mszę św. o g. 11.30 zapraszamy dzieci i rodziców klas III, które będą miały Komunię św. W tym roku nie przewidujemy Komunii klas II. Przypominamy, że naturalnym środowiskiem życia sakramentalnego jest parafia, dlatego prośbę o spotkanie kierujemy do dzieci, które jako nasi mali parafianie uczą się np. w SP 21 (ponad 20 dzieci), w SP 25, czy innych jeszcze szkołach. Termin Komunii można będzie uzgodnić równolegle z terminem reszty dzieci w klasie.
4. Po licznych konsultacjach zmianie ulegnie czas otwarcia kancelarii parafialnej. Od przyszłego tygodnia nasze biuro otwarte jest w pn śr pt od godz. 15.00 do 17.00, a w soboty od 9.00 do 11.00. W sprawach pilnych zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji.
5. Wraz z Ks. Biskupem Elbląskim serdecznie zachęcamy do życzliwego przyjęcia i lektury tygodnika „Gość Niedzielny”. Niech znajdzie miejsce w naszych rodzinach i pomoże w formacji serc i dusz. Cena 4.50zł.
6. W minionym tygodniu odeszły od nas do wieczności: +Felicja Prochera i Stanisława Sosnowska. R.I.P.