Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE: XVIII. Niedziela Zwykła

Jam jest Chlebem Żywym, który zstąpił z nieba!

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominany św. Jana Vianneya i św. Dominika. W czwartek 6 lipca Święto Przemienienia Pańskiego. Msze o godz. 6.30; 12.00 i 18.00. Natomiast w piątek I Piątek Miesiąca. Msze o godz. 6.30 i 18.00. Pół godziny wcześniej okazja do spowiedzi. W tym miesiącu nie odwiedzamy jeszcze chorych.
  2. Dziś jeszcze o godz. 16.30, w salce na plebanii ostatnie, organizacyjne spotkanie uczestników Diecezjalnej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę. W środę o godz. 7.00 Msza Święta inauguracyjna pielgrzymki pod przewodnictwem bpa elbląskiego Jacka Jezierskiego. Zapraszamy.
  3. Rozpoczął się sierpień, miesiąc trzeźwości i abstynencji.
  4. Wychodząc z kościoła można zobaczyć przygotowane projekty witraży pod chórem i na chórze. Nawiązują one do kompozycji ołtarzowej prezbiterium. Tym razem witraże będą zdecydowanie żywsze i intensywniejsze w kolorystyce. Wkomponowane  zostaną w nie postacie miłosiernego samarytanina i pokutującej jawnogrzesznicy. Odwołujemy się w ten sposób do Miłosierdzia Bożego w wymiarze materialnym i duchowym. Przekaz orędzia biblijnego jest tu bardzo wymowny: „Idź i ty czyń podobnie oraz Kto z was jest bez grzechu. Rozpoczęcie prac wymiany stolarki okiennej i montażu nowych okien planujemy w połowie września. Zachęcamy do dzielenia się uwagami. Otwartym pozostaje tez temat fundacji witrażowych.
  5. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp.: śp. Mieczysław Harazda; Lidia Dudek i Wioletta Pacek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.