Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE: V Niedziela Zwykła

07. lutego 2016

Wypłyń na głębię!

1. Jutro, we wspomnienie św. Bakhity – niewolnicy z Sudanu, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji wobec handlu ludźmi. Szacuje się, że na świecie aż 27 mln kobiet, mężczyzn i dzieci zmuszanych jest do pracy w niewolniczych warunkach, wykorzystywanych seksualnie, przymuszanych do żebractwa, pozbawianych organów. Stolica Apostolska zachęca nas do modlitwy i solidarności z poszkodowanymi.

2. W rozpoczynającym się tygodniu Środą Popielcową otwieramy okres Wielkiego Postu. Msze św. z poświęceniem popiołu o godz. 6.30; 9.00; 12.00; i 18.00. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje post ścisły: nie jemy pokarmów mięsnych i spożywamy posiłki dwa razy lekko i jeden raz do syta. Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania uczestniczy tego dnia w Mszy św. o g. 18.00, a po niej w spotkaniu z ks. Michałem. Obecność obowiązkowa!

3. Również w środę, na plebanii o g. 16.30 odbędzie się spotkanie przedstawicieli grup i wspólnot, które wzorem ubiegłych lat pomogą nam głębiej przeżyć Okres Wlk. Postu. Zapraszamy.

4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w najbliższy piątek Droga Krzyżowa: g. 16.30 – dla dzieci z rodzicami; g. 17.30 – dorośli i młodzież; w niedzielę o g. 16.30 – Gorzkie Żale. Zachęcamy także do podjęcia wyrzeczeń i postanowień wielkopostnych.

5. W czwartek obchodzimy Światowy Dzień Chorego. O godz. 12.00 w naszym kościele Msza św. w intencji chorych wraz z Sakramentem Namaszczenia. Zapraszamy serdecznie.

6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Krzysztof Ciechowski i Lucyna Zielmachowicz. Requiem aeternam…