Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE: Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

22. maja 2016

Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu

1. Jutro (w poniedziałek) o godz. 17.30 – Nieszpory dla mężczyzn. Zapraszamy do modlitwy!

2. We wtorek i środę o g. 18.30 w kościele spotkanie Bierzmowanych (rok 2).

3. W czwartek obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o g. 7.00; 8.30; 10.00 i 17.00. Nie ma mszy o g. 11.30 i 13.00. Po Mszy św. odprawionej przez ks. Biskupa Elbląskiego w katedrze św. Mikołaja o g. 10.00, wyruszymy tradycyjnie w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy ulicami naszego miasta. Prosimy o przygotowanie chorągwi, feretronów, różańca, oraz liczny i gorliwy udział służby liturgicznej i wszystkich wiernych w procesji. Tego dnia pamiętamy w modlitwie o naszych drogich Mamach, którym już dzisiaj składamy życzenia błogosławieństwa Bożego!

4. We wtorek o g. 18.30 w kościele próba sypania kwiatów dla dziewczynek pierwszokomunijnych.

5. Od piątku do czwartku następnego tygodnia Oktawa Bożego Ciała wraz z procesją wokół kościoła pół godziny przed wieczorną Mszą świętą.

6. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły o zbliżających się Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, a także o obchodach 1000-lecia Chrztu Polski w 1966 r. i represjach Milicji Obywatelskiej wobec manifestujących wiarę. Zachęcamy do lektury!

7. Ofiary zbierane dziś przy drzwiach kościoła przez Caritas parafialną na wakacyjny wypoczynek dzieci z najuboższych rodzin naszej parafii. Bóg zapłać!

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Agnieszka Witkowska, Jolanta Fronczak, Franciszek Ossowski, Ryszard Buler. Requiem aeternam…