Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE: XXX Niedziela Zwykła

26. października 2014

Wszyscy Świeci i Święte Boże – módlcie się za nami!

1. To już ostatni tydzień października, dlatego zachęcamy (szczególnie tych, którzy jeszcze nie byli) aby znaleźć czas na chociaż jedno nabożeństwo różańcowe, które odprawiamy codziennie o g. 17.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałek i wyjątkowo nie w piątek, ale w czwartek o g. 16.30 (uroczyste zakończenie dziecięcych nabożeństw). W pt natomiast zapraszamy na g. 17.30 szczególnie Żywy Różaniec. Po Mszy św. zmiana tajemnic.

2. W sobotę obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych (1.XI). Przypominamy, że obecność na Mszy św. tego dnia jest obowiązkowa! Porządek Mszy w naszym kościele – niedzielny: 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 17.00. Nie ma Mszy o g. 13.00.

3. W koszykach przy wyjściu z kościoła wyłożone zostały karty na wypominki i Mszę zbiorową za zmarłych w listopadzie. Wypełnione czytelnie karty można składać na tacy, lub w zakrystii. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii św., nawiedzenia cmentarzy, modlitwy ustnej, a także myślnej, aby uzyskać dla naszych zmarłych odpust zupełny. Więcej o tych sposobach pomocy zmarłym w dzisiejszym Biuletynie!

4. Od następnej niedzieli (9. listopada) rozpoczynamy w naszej parafii kolejną edycję Kursu Przedmałżeńskiego (spotkania w Sali na plebanii o g. 18.00). W poniedziałki i czwartki zapraszamy natomiast na „Katechezy Zwiastowania” prowadzone przez Neokatechumenat po wieczornej mszy o g. 18.40.

5. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego: świetny wywiad z abp Gądeckim o tym, co tak na prawdę wydarzyło się na Synodzie w Rzymie, a także artykuł o Ostrej Bramie – tyle że nie w Wilnie, ale w Skarżysku Kamiennej. Zachęcamy do lektury!

5. W minionym tygodniu odszedł od nas do wieczności: +Roman Adamowicz. Requiem aeternam…