Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE: XXV Niedziela Zwykła

24 września 2017

Idźcie i wy do mojej winnicy!

1. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w środę św. Wincentego A’Paulo kapłana, w czwartek św. Wacława męczennika, w piątek św. archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w sobotę św. Hieronima doktora Kościoła – autora tłumaczenia Pisma św. na język łaciński. Także w sobotę, po wieczornej Mszy Św., zmiana tajemnic Żywego Różańca.

2. Trwają jeszcze zapisy do bierzmowania u ks. Michała. Można zgłaszać także dorosłych, którzy zaniedbali ten sakrament. Wkrótce rozpoczniemy kolejną edycję kursu przedmałżeńskiego.

3. Małżeństwa naszej diecezji zachęcamy do świętowania i odnowienie przysięgi małżeńskiej wobec ks. Biskupa Elbląskiego, które odbędzie się w sobotę 30 września o godz. 15.00 w katedrze św. Mikołaja w Elblągu. Do udziału zapraszają Wspólnoty Domowego Kościoła. Szczegóły w Internecie.

4. Również w sobotę [30 września] w kościele Bożego Ciała w Elblągu odbędzie się jednodniowy kurs dla dorosłych lektorów [kobiet i mężczyzn], przygotowujący do czytania Pisma św. podczas Mszy św.  Informacje na temat kursu na stronie internetowej diecezji.

5. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas diecezji elbląskiej.

6. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” ciekawe artykuły:                             o chrześcijaństwie w Korei Północnej, o Marcinie Lutrze i Reformacji, a także o istnieniu wody w innych niż układ słoneczny, układach planetarnych kosmosu. Zachęcamy do lektury.