Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE: I Niedziela Wielkiego Postu

18 lutego 2018

Nie samym chlebem żyje człowiek!

1. Środą Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Dziś jeszcze można zabrać do domów dla osób chorych i cierpiących poświęcony popiół. Znajdziemy go na stoliku nieopodal ołtarza [przy wyjściu z kościoła].

2. Rytm wielkopostnej drogi wyznaczają niedziele, których jest sześć. Zapraszamy także do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki – Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30; Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.30. W poniedziałek o godz. 17.30 nieszpory mężczyzn. W środę o godz. 18.30 spotkanie bierzmowanych grupa ks. Jacka. Dziś o godz. 18.00 startujemy z kursem przedmałżeńskim.

3. Za tydzień zbiórka do puszek na rzecz misji [ad gentes].

4. Tegoroczne rekolekcje rozpoczynamy w III Niedzielę Wielkiego Postu, 4 marca. Prowadzić je będzie ks. Dariusz Paszkowski, proboszcz parafii bł. Franciszki Siedliskiem, dziekan naszego dekanatu.

5. Tydzień później, 11 marca, będzie miała miejsce wizytacja naszej parafii. Odbywa się ona raz na 5 lat. Przeprowadzi ją Biskup Elbląski Jacek Jezierski.

6. W tym tygodniu odeszli do wieczności śp. Stanisław Kawczak i śp. Marianna Nowak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…