Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE: IV Niedziela Wielkanocna

 22 kwietnia 2018

Ja jestem Dobrym Pasterzem!

1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Przypominamy, że przez 26 lat istnienia diecezji z Elbląskiego Seminarium Duchownego wyszło ponad 167 kapłanów. Wciąż potrzeba jednak księży do pracy, dlatego nasze Seminarium czeka na kandydatów. Do wielu młodych Chrystus mówi w sercu: pójdź za Mną!

2. Jutro obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Wojciecha. Jednocześnie przypominamy, że w sobotę 28 kwietnia, spod katedry św. Mikołaja  wyruszy piesza pielgrzymka do Świętego Gaju – miejsca śmierci św. Wojciecha, gdzie odbędą się uroczystości diecezjalne. Pielgrzymka rowerowa startuje z parafii bł. Doroty. Spotkanie organizacyjne w czwarte o g. 18.45 przy ul. Rawskiej. Zachęcamy do udziału, a także indywidualnego pielgrzymowania, choćby autem.

3. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jerzego, patrona naszej parafii. Zapraszamy do małego kościoła na godz. 12.00.

4. W środę godz. 18.30 spotkanie młodzieży do bierzmowania grupa ks. Jacka.

Bardzo serdecznie dziękuję za życzliwość i pomoc w nasadzeniach wokół kościoła: p. Andrzejowi Olczykowi i jego szkółce drzew i krzewów ozdobnych oraz ogrodnikowi Adamowi

5. W tym tygodniu odeszli z naszej parafii +Anna Marchewicz, +Katarzyna Choma i +Henryk Chont. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….