Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE: V Niedziela Wielkanocy

 2 maja 2021

Wszystko co żyje niech chwali Pana….

1. Jutro świętujemy uroczystość MB Królowej Polski. Porządek mszy niedzielny, oprócz mszy o godz. 13.00. We wtorek św. Floriana (pozdrawiamy sąsiadów zza miedzy, naszych strażaków), w sobotę uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika.

2. Rozpoczął się maj, miesiąc dedykowany Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwo majowe. Codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 18.00 w parku Traugutta przy krzyżu papieskim (od przyszłej niedzieli). Podczas majowego czytać będziemy rozważania o kard. Stefanie Wyszyńskim, którego beatyfikacja będzie we wrześniu.

3. We wtorek „Droga Światła” (proszę zabrać świece). Początek obu nabożeństw o godz. 17.30. Na zakończenie recytowana litania do Matki Bożej.

4. W czwartek, po wieczornej mszy świętej spotkanie Rycerstwa Maryi, W piątek I Piątek Miesiąca. Spowiedź jak zawsze przed i w trakcie Mszy Świętych. Dzieci, szczególnie rocznicowe I Komunii Świętej zapraszamy na godz. 16.00. Msza rocznicowa będzie w dwóch turach 30 maja. Mamy nadzieję, że w czerwcu normalnie już odwiedzimy chorych. Teraz robimy to na indywidualne zaproszenie.

5. Jeszcze w tym roku szkolnym, pod koniec czerwca, chcemy, by odbyło się bierzmowanie naszej młodzieży. Obowiązkowe spotkania co tydzień. Wkrótce spotkanie z rodzicami młodzieży.

6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Krzysztof Stankowski i Katarzyna Zapolska z Elbląga, zapowiedź II; Wojciech Liszewski i Patrycja Wankiewicz z Elbląga oraz Michał Kozłowski i Katarzyna Chmielewska z Elbląga, zapowiedź I.

7. W minionym tygodniu odeszły od nas +Eugenia Kisłowska i +Katarzyna Tudorowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…