Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE: XVII Niedziela Zwykła

27. lipca 2014

Królestwo niebieskie podobne jest do skarbu ukrytego w roli!

1. W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź pół godziny przed Mszami Świętymi o godz. 6.30 i 18.00. W sobotę po wieczornej Eucharystii zmiana tajemnic Żywego Różańca i przygotowanie organizacyjne do pielgrzymki autokarowej. Do uzgodnienia miejsce docelowe i czas.

2. W piątek 1 sierpnia przypada 70 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Główne obchody miejskie tego wydarzenia będą miały miejsce w naszej świątyni. Serdecznie zapraszamy a Mszę Świętą o godz. 18.00.

3. Juro wyrusza elbląska piesza pielgrzymka do Częstochowy. Pamiętając o pielgrzymach polecamy się ich pamięci modlitewnej. Przypominamy też, że  w dniach 5-11 sierpnia z naszej parafii rusza V Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Spotkanie organizacyjne 3 sierpnia na plebanii o godz. 16.00. Inną formą pokutną obok pielgrzymki może być abstynencja od napojów alkoholowych. Zachęcamy do jej podjęcia w rozpoczynającym się miesiącu sierpniu.

4. Ogłaszamy konkurs fotograficzny: „Wakacyjny dotyk Boga”. Zdjęcia, które przedstawiać będą szeroko rozumianą mistykę Bożą (piękne kościoły; cudowne, pełne Boga miejsca przyrody; chwile bycia razem w szczęściu i miłości; coś co nas zaskoczyło i zachwyciło; itd.) przesyłać prosimy na kontakt naszej strony internetowej. Najlepsze zdjęcia umieścimy w Internecie wraz z nagrodami dla ich autorów. Może warto pomyśleć o naszej domenie na facebooku byśmy to my sami ocenili, czy potrafimy dostrzegać Boga w czasie naszych wakacji i urlopu.

5.W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej śp. Halina Mazurkiewicz, Wanda Czerwiec i Eleonora Kruk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…