Siostry

imagesCAHKUGN9

SIOSTRY FRANCISZKANKI RODZINY MARYI

Siostry franciszkanki przybyły do Elbląga 1 września 1947 roku. Zamieszkały i rozpoczęły działalność w domu charytatywnym. Zajmowały się około 40 chłopcami, głęboko upośledzonymi w wieku od 7 roku życia. Jedna z sióstr katechizowała też w szkole podstawowej i opiekowała się kaplicą św. Jerzego. Oficjalna nazwa placówki za czasów komunistycznych brzmiała: „Zakład Specjalny dla Dzieci „Caritas” i mieściła się przy ul Stalina 8. Po upadku władz komunistycznych Siostry odzyskały swoją własność i w dalszym ciągu opiekują się chorymi dziećmi tylko pod inną nazwą – Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Jest to dom dla dzieci niepełnosprawnych, chorych i kalekich. Do placówki trafiają sieroty lub dzieci opuszczone przez swoich rodziców, którzy z różnych powodów nie są w stanie opiekować się swoimi dziećmi. Siostry Franciszkanki wspierają także swoją pracą i pomocą wszystkie nasze parafialne przedsięwzięcia. Bez nich nasza parafia, nie była by tym, czym jest.

WIĘCEJ Z HISTORII ZGROMADZENIA NA STRONIE:

 http://www.siostryfranciszkanki.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=42&Itemid=44

KLARYSKI

Klasztor Mniszek Klarysek od Wieczystej Adoracji istnieje w Elblągu od 1960 roku. Początkowo mieścił się przy ulicy Tczewskiej w jednej z willi. W 1997 roku siostry przeniosły się do klasztoru, przy ulicy Bema, budując nowy klasztor przy średniowiecznym kościele św. Jerzego. Za murami klasztoru żyje kilkanaście sióstr. Decyzja o zostaniu klaryską i wytrwanie w tym postanowieniu nie jest łatwe. Odcięcie się od świata, modlitwa w dzień, a nawet w nocy nie oznacza, że wiarę mamy daną i nie musimy o nią walczyć . Przychodzą także chwile zwątpienia. Trzeba umieć sobie z tym poradzić. Nie każda z sióstr przez tę próbę przechodzi zwycięsko. Pomimo przebywaniu tylko w klasztorze klaryski znają problemy codziennego życia za murami. Otrzymują tradycyjne listy, maile z prośbami o modlitwę. Przeważnie w intencji udanej operacji, o zdrowie dla bliskich, pracę, zgodę w rodzinie. Siostry zapraszają nie tylko do składania próśb o modlitwę, ale także do wspólnej adorację Najświętszego Sakramentu do kościoła Świętego Jerzego, znajdującego się obok klasztoru. Trwa ona od g. 6.00 rano do 20.30. Jest także możliwość nocnej adoracji. Gdy ktoś się zdecyduje należy skontaktować się z siostrami telefonicznie. Z tej propozycji korzystają nie tylko elblążanie, ale także mieszkańcy innych miast. Modlitwa przed Jezusem Eucharystycznym jest spotkaniem z miłością. W sercu rodzi się radość, odzyskuje się sens życia.
Prośby o modlitwę sióstr można przekazać telefonicznie: 55-645-45-15
lub przesłać pocztą elektroniczną: http://elblag.klaryski.org/
WIĘCEJ HISTORII: http://adoremus.pl/index.php?page=klaryski-elblag

 


 

 

6 Responses to Siostry

 1. Agnieszka pisze:

  Proszę o modlitwę żeby Pan mnie uzdrowił z nerwicy i lęków, żeby wszystkie objawy nerwicowe odeszły oraz żeby Pan uzdrowił źródło pochodzenia mojej nerwicy i lęków.

 2. Agnieszka pisze:

  proszę o modlitwę żeby Pan uzdrowił moje serce i wypełnił je miłością, radością, pokojem i nadzieją. I o to samo dla całej mojej rodziny.

 3. Agnieszka pisze:

  Serdecznie proszę o modlitwę żeby moje córki poznały Jezusa i żeby Pan usunął z ich serc, z ich życia wszystkie blokady na przyjęcie Jego miłości. Oraz żeby wypełnił ich serca od momentu poczęcia miłością, pokojem, obfitością łaski i błogosławieństwa,Swoim Słowem Bożym, żywą wiarą, doskonałym żalem za grzechy oraz żeby uwolnił je od wszelkich złych emocji, myśli i pragnień. I o to samo dla całej mojej rodziny.

 4. Agnieszka pisze:

  proszę o modlitwę żeby Pan Jezus pokazał mi co On widzi a czego ja nie widzę, co on wie a czego ja nie wiem odnośnie mojej sytuacji.
  oraz żeby badanie lekarskie dobrze mi wyszło i żeby Pan zabrał lęk.

 5. Agnieszka pisze:

  chciałam prosić o modlitwę o łaskę wymarzonej pracy i o zdrowie żebym miała siłę ją dobrze wykonywać.
  Bóg zapłać+ Pozdrawiam Agnieszka

 6. Wojciech pisze:

  Szczęść Boże,

  Bardzo proszę o modlitwę o uzdrowienie problemów z przełykaniem, lęków,
  klaustrofobii, zranień wewnętrznych… urazów kręgosłupa… Dziękuję.
  Odwdzięczam się swoimi modlitwami. Z Bogiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>