Chór parafialny

Wszyscy-G (3)

Chór przy parafii św. Jerzego zawiązał się w 2008 roku. W początkowym okresie swojej działalności śpiewał okazjonalnie, głównie w okresie Triduum Paschalnego i Wielkanocy. Po Świętach Zmartwychwstania Pańskiego w 2010 r., ucztując po udanych występach, podjęliśmy wspólną inicjatywę spotykania się przez cały okres roku liturgicznego, aby uświetniać swoim śpiewem ważne uroczystość parafialne. Tak też się stało.

Dyrygentem i kierownikiem artystycznym jest Andrzej Konkol – organista Parafii Św. Jerzego. Obecnie chór liczy około 20 osób w różnym wieku. Jesteśmy młodymi ludźmi, pochodzącymi z różnych środowisk szkolnych i pracy. Łączy nas nie tylko zamiłowanie do muzyki, ale także przyjaźń. Miłą atmosferę przenosimy na grunt prywatny, spotykając się poza próbami, a próby są nie tylko czasem pracy, ale również okazją do inspirujących spotkań, żartów i odpoczynku. Mimo krótkiego okresu naszej działalności, posiadamy dość bogaty repertuar obejmujący pieśni wielkopostne, wielkanocne, kolędy znane i mniej znane, pieśni maryjne i inne na każdy okres liturgiczny. Spotykamy się systematycznie na próbach raz w tygodniu w poniedziałki o godzinie 18.45. Serdecznie zapraszamy do naszego grona wszystkich chętnych, którzy lubią śpiewać. Czekamy na podobnych pasjonatów jak my. 19 maja 2012 br. chór jako „Schola Misericorias” uczestniczył w 5. Festiwalu Pieśni Religijnej w Kmiecinie k. Nowego Dworu, zdobywając II. Nagrodę.

Schola Misericordias:
Soprany:
Anna Rehmus-Forc – prezes chóru
Daria Pilarska
Adrianna Pilarska
Joanna Goljanek
Marta Krause
Dominika

Alty:
Katarzyna Warchoł
Paulina Warchoł
Wioletta Lewandowska
Aleksandra Woźnowska
Agnieszka Songin
Marta Forc

Tenory:
Cezary Goljanek – skarbnik
Filip Forc
Krzysztof Krause

Basy:
Tomasz Forc
Wojciech Gradzinski

Andrzej Konkol – dyrygent i kierownik artystyczny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>